Ziołowe herbatki cieszą się w Polsce niezwykłą popularnością. W wielu przypadkach panuje błędne przekonanie, że pomogą w utracie wagi i mają wiele innych cennych właściwości. Okazuje się jednak, że nie każda ziołowa herbata wpłynie na nas pozytywnie. Są również takie, które ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. I to właśnie jedną z takich herbat Polacy piją litrami. Ziołowe herbatki na bazie senesu i żywokostu cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Na szczęście świadomość z roku na rok wzrasta i coraz mniej osób decyduje się na jej picie. Zamiast nam pomóc, może tylko zaszkodzić. Przekonują o tym naukowcy z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, którzy przeprowadzili wiele badań dotyczących ich „magicznych właściwości”.
Owsianka to pyszne i odżywcze śniadanie, jednak doskonale smakuje również podana na deser i kolację. Warto włączyć ją do swojej diety, a już szczególnie z tym dodatkiem. Odkąd dodaję do niej łyżkę tych ziarenek, a robię to od dobrych kilku lat, w sezonie jesienno-zimowym wcale nie choruję.Taką owsiankę jem nie tylko w chłodne pory roku. Wolę zapobiegać i nabierać odporności przez cały rok. Pomaga mi w tym czarnuszka. Czym są te ziarenka i jakie mają właściwości? Dlaczego warto dodawać czarnuszkę do potraw? Odpowiadamy.
Kiedyś uważano ją za roślinę leczniczą, pomagającą na nadciśnienie, choroby wątroby czy trądzik. Dziś już wiadomo, że jest szkodliwa, na nawet - rakotwórcza. Starzec jakubek, chociaż wygląda uroczo, jest toksyczny.
Bluszczyk kurdybanek, bo o nim mowa, dla jednych jest chwastem, a dla innych cennym surowcem roślinnym z całą gamą właściwości prozdrowotnych. Nie da się ukryć, że kurdybanek jest rośliną ekspansywną, ale spożywany usuwa nadmiar wody z organizmu i działa przeciwzapalnie. Dawniej nazywany był chwastem cudotwórcą. To jak to z nim jest?
Wspomaga leczenie stłuszczenia i polekowego uszkodzenia wątroby, wspiera trawienie, chroni komórki wątroby przed uszkodzeniem i przywraca prawidłowe funkcjonowanie tego narządu. Co to za niezwykła roślina?